Близько 80% населення району отримують медичну допомогу в амбулаторно-поліклінічних закладах (рівень госпіталізації становить 19%), а тому організації роботи цих закладів надається значна увага. Амбулаторно-поліклінічну допомогу населенню надають районна поліклініка на 470 відвідувань в зміну та КНП «Шполянський ЦПМСД» Шполянської ОТГ.

В районній поліклініці працюють 119 осіб, в т.ч. 33 лікаря. Прийом проводиться за 22 спеціальностями.

Основна увага надається медичній допомозі дітям, підліткам, вагітним, особам групи ризику, населенню, що постраждало від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, працівників із шкідливими умовами праці, ветеранам війни та учасникам АТО.

Основними завданнями амбулаторно – поліклінічних закладів району є проведення нагляду здорового і хворого населення, згідно нормативних документів.

Нагляд включає:

  • Щорічний огляд населення з проведенням лабораторних та інструментальних методів дослідження;
  • Дообстеження потребуючих осіб;
  • Виявлення осіб, що мають фактори ризику;
  • Виявлення захворювань на ранніх стадіях;
  • Визначення індивідуальної оцінки стану здоров’я;

Розробка і проведення медичних і соціальних заходів динамічного спостереження за станом здоров’я населення.
Зростає обсяг надання стаціонарно замінних видів допомоги. В районній поліклініці функціонує денний стаціонар на 30 ліжок. Постійно зростає обсяг пролікованих хворих в денних стаціонарах.

У своїй роботі терапевти, неврологи широко використовують організацію стаціонарів вдома з відповідним лікуванням і обстеженням хворих.
Кількість хворих, пролікованих вдома, щорічно зростає і дещо вища середньообласних показників.

Діагностичний процес в поліклінічному відділенні

Для забезпечення діагностичного процесу в поліклінічному відділенні КНП Шполянська багатопрофільна лікарня працюють підрозділи: клінічна лабораторія, рентгенкабінет, кабінет функціональної діагностики, біохімічна лабораторія, кабінети УЗД і ендоскопії.