Повне найменування: Комунальне некомерційне підприємство «Шполянська багатопрофільна лікарня імені братів М.С. і О.С. Коломійченків» Шполянської районної ради. Скорочена назва: КНП Шполянська багатопрофільна лікарня.

Юридична адреса: Україна, 20603, Черкаська обл., м. Шпола, вул. М. Амосова, 10, тел./факс (04741) 2-16-00,EmailShpola.CRL@gmail.com

Головний корпус КНП Шполянська багатопрофільна лікарня Пам’ятник братам М.С. і О.С.Коломійченкам
Шполянський район розташований в центрі України та являється географічним центром України. Комунальне некомерційне підприємство «Шполянська багатопрофільна лікарня імені братів М.С. і О.С. Коломійченків» Шполянської районної ради розташована за межами міста у мальовничому куточку Дар’ївського лісопаркового заповідника. Це спеціалізований заклад, обладнаний сучасною апаратурою і обладнанням, тут працюють висококваліфіковані лікарі на чолі з директором, ортопедом-травматологом вищої кваліфікаційної категорії Уманцем Василем Петровичем.

Станом на 01.01.2020 року медичну допомогу жителям району надають комунальне некомерційне підприємство «Шполянська багатопрофільна лікарня імені братів М.С. і О.С. Коломійченків» Шполянської районної ради на 215 ліжок, районна поліклініка на 470 відвідувань у зміну.

В районній поліклініці прийом проводиться за 22 спеціальностями та функціонує денний стаціонар на 30 ліжок, в яких щорічно отримують допомогу близько 2 тис. хворих.

Активізована робота по наданню хірургічної допомоги в стаціонарі та амбулаторних умовах. Щорічно проводиться близько 2000 оперативних втручань, оперативна активність по району становить понад 40 % (в хірургічному відділенні – 60%), післяопераційна летальність становить 0,2 %.

В районі проводиться активна робота по боротьбі з туберкульозом, венеричними та інфекційними захворюваннями. Значна увага приділяється санітарно-освітній роботі, пропаганді здорового способу життя, профілактиці захворювань.

Директор – Василь Петрович Уманець
Для покращення надання медичної допомоги населенню району протягом 2017 року було відкрито кабінет «Довіра» для лікування і профілактики ВІЛ-інфікованих та кабінет замісної терапії для наркозалежних пацієнтів.

На даний час в КНП Шполянська багатопрофільна лікарня функціонують спеціалізовані стаціонарні відділення: терапевтичне та терапевтичне відділення № 2 с. Лебедин, хірургічне, дитяче,  акушерсько-гінекологічне, неврологічне, інфекційне та офтальмологічне.

До послуг хворих відділення трансфузіології, анестезіології і інтенсивної терапії, стоматологічне, фізіотерапії, функціональної діагностики, оперблок, рентгендіагностичний кабінет, клінічна, біохімічна і бактеріологічна лабораторії, кабінети ультразвукової діагностики, фіброгастроендоскопії, патгістологічного дослідження, лабораторія «Онкотест», аптека та інші.

Щорічно впроваджуються в роботу близько 50 нових методик та лікування.

В очному відділенні проводяться операції по лікуванню рецидивуючого відшарування сітківки після антиглаукоматозних операцій з використанням віскоеластину, мікрохірургічні операції екстракції катаракти з імплантацією інтраокулярних лінз.

Придбання внутрішньовагінального датчика до апарату УЗД дало змогу своєчасно і якісно обстежувати вагітних і гінекологічних хворих. В акушерсько-гінекологічному відділенні впроваджуються нові перинатальні технології: сімейні пологові зали, партнерські пологи, ведення пологів за новими методиками – на м’ячах, у вільному положенні, з використанням шведських стінок і т.д. Введена нова комп’ютерна програма цитологічного скринінгу при профоглядах жінок. Впроваджено методику кріохірургії, через вагінальну екстерпацію матки.

В 2019 році проведена оптимізація ліжкового фонду: розгорнуте багатопрофільне хірургічне відділення в склад якого входять ліжки хірургічного, урологічного, травматологічного та отоларингологічного профілів. В хірургічному відділенні проводяться органозберігаючі операції на шлунку, пластики кил полімерними сітками, селективна ваготомія при виразковій хворобі 12-ти палої кишки, інтубація кишковика при перитонітах та кишковій непрохідності, операції на жовчних протоках та на судинах нижніх кінцівок, проводиться остеосинтез з використанням фіксатора АО, лікування переломів з використанням апаратів зовнішньої фіксації.

В кабінеті функціональної діагностики – впроваджені холтер ЕКГ і тиску, реовазографія та велоергометрія з компютерною обробкою даних. В рентген кабінеті функціонує цифровий рентген апарат, у вересні 2015 року придбано цифровий флюорограф.

В ендоскопічному кабінеті проводиться обстеження хворих за допомогою відеогастроскопу, який дає можливість проводити діагностику слизової верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, лікувальні процедури, операції та маніпуляції. Всі обстеження проводяться з відео- та фото фіксацією, пацієнти можуть консультуватись в будь-яких клініках світу без повторних обстежень.

З метою забезпечення укладання договорів про медичне обслуговування населення для надання вторинної спеціалізованої медичної допомоги в КНП Шполянська багатопрофільна лікарня було проведено ряд заходів:

– згідно рішення районної ради від 09.10.2019 № 38-2/УІІ «Про створення КНП «Шполянська багатопрофільна лікарня імені братів М.С. і О.С. Коломійченків» Шполянської районної ради Шполянська ЦРЛ перетворена в комунальне некомерційне підприємство;

– протягом 2019 року було придбано комп’ютерне та мережеве обладнання, проведена модернізація застарілої комп’ютерної техніки;

– лікарня заключила договір з медичною інформаційною системою «Helsi» та зареєструвала медичний заклад;

– згідно плану поетапної реєстрації в лютому 2020 року була проведена реєстрація структурних підрозділів та працівників лікарні в електронній системі охорони здоров’я;

– з 10 лютого 2020 року було розпочато подання пропозицій для укладання договорів з Національною службою здоров’я України. На сьогоднішній день подано 12 заявок на пакети медичних послуг для укладання договорів.

Завдяки самовідданій роботі колективу КНП Шполянська багатопрофільна лікарня за останні роки, якість надання медичної допомоги населенню району значно покращилась.